Metoda na zarabianie w sieci (2)

Dziś zajmiemy się nieco innym sposobem na zarabianie przez Internet. Prawda jest taka, że takiego dochodu nie można nazwać pasywnym, ponieważ aby otrzymywać pieniądze z tego tytułu należy pracować każdego dnia (no prawie każdego…). Stawki zachęcają do wypróbowania, miesięcznie można bez większego problemu (tak przynajmniej piszą o tym sposobie na innych blogach) zarobić nawet kilkaset złotych.

Zarabianie polegające na pisaniu tekstów jest obecnie bardzo obleganą branżą. Nie jest problemem wciągnięcie się do niej, a fakt, że nie trzeba posiadać zawodowego doświadczenia sprawia, że ludzie głodni pieniędzy przybywają do tej branży.

Zlecenia można znaleźć na różnych portalach lub forach dyskusyjnych. Z pewnością zleceń nie zabraknie na forum Optymalizacja i Pozycjonowanie, gdzie na każdym kroku poszukiwany jest copywriter piszący w przystępnej cenie luźne teksty. Niestety tam częściej można spotkać oferty w niskiej cenie – z takich ofert warto korzystać w ostateczności, gdy pieniądze potrzebne są „na już”. Wtedy napisanie kilkudziesięciu tekstów po 1000 znaków ze spacją to zaledwie godzina czasu….

Zarobki z pisania tekstów ofert znalezionych na forach oscylują w granicach 1-1,5zł/1000 znaków. Wydaje mi się, że nie należy się spodziewać lepszych ofert i także nie ma co proponować cen powyżej tego co podałem. Warto zaczepić się w jakiejś agencji interaktywnej, w której można wyciągnąć 2 złote za 1000 znaków średniego tekstu bez większych problemów. Wtedy nie dość, że stawka bardzo wysoka to i praca jest legalna.

Ja osobiście swoje teksty umieszczam na TextMarket. Jest to nic innego jak giełda tekstów służąca do kupowania/sprzedawania tekstów reklamowych (precli lub nieco lepszych jakościowo np. na zaplecza). Cena jest na tyle wysoka, że po odliczeniu podatków wychodzi bodajże niecałe dwa złote za tysiąc znaków ze spacją. Jest to stawka bardzo dobra, jeśli przyjmiemy, że takich tekstów napiszemy dziennie 40 – zarobimy 80 złotych. Napisanie takiej ilości artykułów wahać się będzie w okolicach 4 godzin. Nic tylko pozazdrościć stawki.

Od dziś zarabiam tutaj…

Co prawda konto na TextMarket posiadam już jakieś 12 miesięcy, ale dopiero teraz dostrzegłem potencjał tej giełdy. Postanowiłem, że każdą wolną chwilę wykorzystam na napisanie chociaż kilku tekstów na giełdę. W całej swojej długiej, ale niezwykle kruchej karierze związanej z TextMarket dodałem i sprzedałem jedynie trzy teksty. Za całość otrzymałem ponad 13 złotych. Dziś z racji tego, że ten dzień będzie początkiem mojej kariery z TM, postanowiłem dodać kolejne. 5 artykułów tematycznych ma początek myślę, że jest dobrą propozycją. Wychodzi jakieś 8 000 znaków. Myślę, że prędzej czy później wszystkie teksty napisane i wrzucone na TM zostaną sprzedane.Na którymś z blogów, które zdarza mi się czytać zauważyłem, że autor zlecił wypłatę dopiero w momencie, gdy kwota wyniosła ponad 1000 złotych. Wydaje mi się, że postąpię podobnie, ale decyzji ostatecznej jeszcze nie podjąłem.

Kolejny mini cel

Docelowo chciałbym, aby na giełdzie było powyżej stu tekstów, które można kupić ode mnie. Wiadomo, że to przyjdzie dopiero z czasem, ale już teraz chciałbym się sam przed sobą zadeklarować. Czy mi się uda? Czas pokaże. Pragnę także zaznaczyć, że pisanie tekstów traktuję jako pracę dodatkową czyli stawiam ją na dalszym miejscu niżeli zarabianie na AdSense.

Zamierzam publikować tygodniowe podsumowania mojej działalności na TM. Będą one pojawiać się w każdy wtorek na blogu. Będzie można poczytać między innymi o ilości tekstów dodanych na giełdę czy sprzedanych za pośrednictwem serwisu.

Zdjęcie – źródło

2 comments on “Metoda na zarabianie w sieci (2)

  1. marcin S pisze:

    mam pytanie do ciebie czy za wyżej opisane zrabianie odprowadza się podatek

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s